Дома > Производи > Вентилатори, топлинско управување > DC навивачи > F412R-24MB
F412R-24MB
F412R-24MB
OMRON AUTOMATION & SAFETYСликите се само за референца.
Види спецификации на производи за детали за производот.
купи F412R-24MB со доверба од Components-World.HK, 1 година гаранција
Барајте цитат
Број на дел F412R-24MB
Производител Copal Electronics
Опис FAN AXIAL 41X12.2MM 24VDC WIRE
Product parameter
Број на дел F412R-24MB Производител Copal Electronics
Опис FAN AXIAL 41X12.2MM 24VDC WIRE Статус на слободниот статус / RoHS статус Водород / RoHS во согласност
Достапно количество 14941 pcs Податоци F412R
Категорија Вентилатори, топлинско управување Ширина 12.20mm
Тежина 0.044 lb (19.96g) Опсег на напон 20.4 ~ 26.4VDC
Напон - Номинален 24VDC Прекинување 2 Wire Leads
Статичен притисок 0.102 in H2O (25.5 Pa) Големина / Димензија Square - 41mm L x 41mm H
Серија F412R RPM 5400 RPM
Моќност (Watts) 960mW Други имиња 563-1140
F412R24MB
Работна температура 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C) Бучава 23.0 dB(A)
Доживотна @ Темп. - Статус на слободниот статус / RoHS статус Lead free / RoHS Compliant
Заштита од влез - Карактеристики -
Тип на вентилатор Tubeaxial Тековна рејтинг 0.040A