Дома > Производи > Вентилатори, топлинско управување > DC навивачи > F412R-12LLB
F412R-12LLB
F412R-12LLB
OMRON AUTOMATION & SAFETYСликите се само за референца.
Види спецификации на производи за детали за производот.
купи F412R-12LLB со доверба од Components-World.HK, 1 година гаранција
Барајте цитат
Број на дел F412R-12LLB
Производител Copal Electronics
Опис FAN AXIAL 41X12.2MM 12VDC WIRE
(во американски долари)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Product parameter
Број на дел F412R-12LLB Производител Copal Electronics
Опис FAN AXIAL 41X12.2MM 12VDC WIRE Статус на слободниот статус / RoHS статус Водород / RoHS во согласност
Достапно количество 13447 pcs Податоци F412R
Категорија Вентилатори, топлинско управување Ширина 12.20mm
Тежина 0.044 lb (19.96g) Опсег на напон 10.2 ~ 13.8VDC
Напон - Номинален 12VDC Прекинување 2 Wire Leads
Статичен притисок 0.047 in H2O (11.8 Pa) Големина / Димензија Square - 41mm L x 41mm H
Серија F412R RPM 3750 RPM
Моќност (Watts) 480mW Други имиња 563-1134
F412R12LLB
Работна температура 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C) Бучава 14.0 dB(A)
Доживотна @ Темп. - Статус на слободниот статус / RoHS статус Lead free / RoHS Compliant
Заштита од влез - Карактеристики -
Тип на вентилатор Tubeaxial Тековна рејтинг 0.040A