Дома > Производи > Отпорници > Преку отвори на дупки > MFR25SFRF52-412R
MFR25SFRF52-412R
OMRON AUTOMATION & SAFETYСликите се само за референца.
Види спецификации на производи за детали за производот.
купи MFR25SFRF52-412R со доверба од Components-World.HK, 1 година гаранција
Барајте цитат
Број на дел MFR25SFRF52-412R
Производител Yageo
Опис RES MF 1/4W 1% AXIAL
(во американски долари)
5000 pcs
Product parameter
Број на дел MFR25SFRF52-412R Производител Yageo
Опис RES MF 1/4W 1% AXIAL Статус на слободниот статус / RoHS статус Водород / RoHS во согласност
Достапно количество 5895454 pcs Податоци MFR Series
Категорија Отпорници Толеранција ±1%
Температурен коефициент ±100ppm/°C Уред за уред за снабдувач Axial
Големина / Димензија 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm) Серија MFR
Отпорност 412 Ohms Моќност (Watts) 0.25W, 1/4W
Пакување Tape & Reel (TR) Пакет / дело Axial
Работна температура -55°C ~ 155°C Број на прекини 2
Статус на слободниот статус / RoHS статус Lead free / RoHS Compliant Висина - седиште (макс.) -
Карактеристики - Детален опис 412 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film