Дома > Производи > Отпорници > Преку отвори на дупки > MFP50SBRE52-412R
MFP50SBRE52-412R
OMRON AUTOMATION & SAFETYСликите се само за референца.
Види спецификации на производи за детали за производот.
купи MFP50SBRE52-412R со доверба од Components-World.HK, 1 година гаранција
Барајте цитат
Број на дел MFP50SBRE52-412R
Производител Yageo
Опис RES MF 1/2W 0.1% AXIAL
(во американски долари)
5000 pcs
Product parameter
Број на дел MFP50SBRE52-412R Производител Yageo
Опис RES MF 1/2W 0.1% AXIAL Статус на слободниот статус / RoHS статус Водород / RoHS во согласност
Достапно количество 666850 pcs Податоци MFP Series
Категорија Отпорници Толеранција ±0.1%
Температурен коефициент ±50ppm/°C Уред за уред за снабдувач Axial
Големина / Димензија 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm) Серија MFP
Отпорност 412 Ohms Моќност (Watts) 0.5W, 1/2W
Пакување Tape & Reel (TR) Пакет / дело Axial
Работна температура -55°C ~ 155°C Број на прекини 2
Статус на слободниот статус / RoHS статус Lead free / RoHS Compliant Висина - седиште (макс.) -
Карактеристики - Детален опис 412 Ohms ±0.1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film