Дома > Производи > Отпорници > Преку отвори на дупки > FMP300FBF73-412R
FMP300FBF73-412R
OMRON AUTOMATION & SAFETYСликите се само за референца.
Види спецификации на производи за детали за производот.
купи FMP300FBF73-412R со доверба од Components-World.HK, 1 година гаранција
Барајте цитат
Број на дел FMP300FBF73-412R
Производител Yageo
Опис RES MF 3W 1% AXIAL
(во американски долари)
5000 pcs
Product parameter
Број на дел FMP300FBF73-412R Производител Yageo
Опис RES MF 3W 1% AXIAL Статус на слободниот статус / RoHS статус Водород / RoHS во согласност
Достапно количество 1665917 pcs Податоци FMP Series
Категорија Отпорници Толеранција ±1%
Температурен коефициент ±100ppm/°C Уред за уред за снабдувач Axial
Големина / Димензија 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm) Серија FMP
Отпорност 412 Ohms Моќност (Watts) 3W
Пакување Bulk Пакет / дело Axial
Работна температура -55°C ~ 155°C Број на прекини 2
Статус на слободниот статус / RoHS статус Lead free / RoHS Compliant Висина - седиште (макс.) -
Карактеристики Flame Proof, Safety Детален опис 412 Ohms ±1% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film