Дома > Производи > Отпорници > Преку отвори на дупки > FMP200FBF52-412R
FMP200FBF52-412R
OMRON AUTOMATION & SAFETYСликите се само за референца.
Види спецификации на производи за детали за производот.
купи FMP200FBF52-412R со доверба од Components-World.HK, 1 година гаранција
Барајте цитат
Број на дел FMP200FBF52-412R
Производител Yageo
Опис RES MF 2W 1% AXIAL
(во американски долари)
5000 pcs
Product parameter
Број на дел FMP200FBF52-412R Производител Yageo
Опис RES MF 2W 1% AXIAL Статус на слободниот статус / RoHS статус Водород / RoHS во согласност
Достапно количество 2375154 pcs Податоци FMP Series
Категорија Отпорници Толеранција ±1%
Температурен коефициент ±100ppm/°C Уред за уред за снабдувач Axial
Големина / Димензија 0.154" Dia x 0.354" L (3.90mm x 9.00mm) Серија FMP
Отпорност 412 Ohms Моќност (Watts) 2W
Пакување Bulk Пакет / дело Axial
Работна температура -55°C ~ 155°C Број на прекини 2
Статус на слободниот статус / RoHS статус Lead free / RoHS Compliant Висина - седиште (макс.) -
Карактеристики Flame Proof, Safety Детален опис 412 Ohms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film