Дома > Производи > Отпорници > Преку отвори на дупки > RNMF14FTD412R
RNMF14FTD412R
RNMF14FTD412R
OMRON AUTOMATION & SAFETYСликите се само за референца.
Види спецификации на производи за детали за производот.
купи RNMF14FTD412R со доверба од Components-World.HK, 1 година гаранција
Барајте цитат
Број на дел RNMF14FTD412R
Производител Stackpole Electronics, Inc.
Опис RES 412 OHM 1/4W 1% AXIAL
(во американски долари)
5000 pcs
Product parameter
Број на дел RNMF14FTD412R Производител Stackpole Electronics, Inc.
Опис RES 412 OHM 1/4W 1% AXIAL Статус на слободниот статус / RoHS статус Водород / RoHS во согласност
Достапно количество 3131326 pcs Податоци Resistor Packaging SpecRNF,RNMF Series
Категорија Отпорници Толеранција ±1%
Температурен коефициент ±100ppm/°C Уред за уред за снабдувач Axial
Големина / Димензија 0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm) Серија RNMF
Отпорност 412 Ohms Моќност (Watts) 0.25W, 1/4W
Пакување Tape & Reel (TR) Пакет / дело Axial
Други имиња RNM 1/4 T1 412 1% R
RNM 1/4 T1 412 1% R-ND