Дома > Производи > Отпорници > Преку отвори на дупки > RNF18FTE412R
RNF18FTE412R
RNF18FTE412R
OMRON AUTOMATION & SAFETYСликите се само за референца.
Види спецификации на производи за детали за производот.
купи RNF18FTE412R со доверба од Components-World.HK, 1 година гаранција
Барајте цитат
Број на дел RNF18FTE412R
Производител Stackpole Electronics, Inc.
Опис RES 412 OHM 1/8W 1% AXIAL
(во американски долари)
5000 pcs
Product parameter
Број на дел RNF18FTE412R Производител Stackpole Electronics, Inc.
Опис RES 412 OHM 1/8W 1% AXIAL Статус на слободниот статус / RoHS статус Водород / RoHS во согласност
Достапно количество 1287273 pcs Податоци Resistor Packaging SpecRNF,RNMF Series
Категорија Отпорници Толеранција ±1%
Температурен коефициент ±25ppm/°C Уред за уред за снабдувач Axial
Големина / Димензија 0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm) Серија RNF
Отпорност 412 Ohms Моќност (Watts) 0.125W, 1/8W
Пакување Tape & Reel (TR) Пакет / дело Axial
Други имиња RN 1/8 T9 412 1% R