Дома > Производи > Отпорници > Чип резистор - Површинска монтажа > RNCF2512BTE412R
RNCF2512BTE412R
OMRON AUTOMATION & SAFETYСликите се само за референца.
Види спецификации на производи за детали за производот.
купи RNCF2512BTE412R со доверба од Components-World.HK, 1 година гаранција
Барајте цитат
Број на дел RNCF2512BTE412R
Производител Stackpole Electronics, Inc.
Опис RES 412 OHM 0.1% 3/4W 2512
(во американски долари)
4000 pcs
Product parameter
Број на дел RNCF2512BTE412R Производител Stackpole Electronics, Inc.
Опис RES 412 OHM 0.1% 3/4W 2512 Статус на слободниот статус / RoHS статус Водород / RoHS во согласност
Достапно количество 282581 pcs Податоци Resistor Packaging SpecRNCF Series
Категорија Отпорници Толеранција ±0.1%
Температурен коефициент ±25ppm/°C Уред за уред за снабдувач 2512
Големина / Димензија 0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm) Серија RNCF
Отпорност 412 Ohms Моќност (Watts) 0.75W, 3/4W
Пакување Tape & Reel (TR) Пакет / дело 2512 (6432 Metric)
Работна температура -55°C ~ 155°C Број на прекини 2
Ниво на чувствителност на влага (MSL) 1 (Unlimited) Производител Стандардно Водечко време 12 Weeks
Статус на слободниот статус / RoHS статус Lead free / RoHS Compliant Висина - седиште (макс.) 0.026" (0.65mm)
Карактеристики Automotive AEC-Q200 Стапка на неуспех -
Детален опис 412 Ohms ±0.1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film Состав Thin Film