Дома > Производи > Отпорници > Чип резистор - Површинска монтажа > RNCF1210DKE412R
RNCF1210DKE412R
OMRON AUTOMATION & SAFETYСликите се само за референца.
Види спецификации на производи за детали за производот.
купи RNCF1210DKE412R со доверба од Components-World.HK, 1 година гаранција
Барајте цитат
Број на дел RNCF1210DKE412R
Производител Stackpole Electronics, Inc.
Опис RES 412 OHM 0.5% 1/3W 1210
(во американски долари)
1000 pcs
Product parameter
Број на дел RNCF1210DKE412R Производител Stackpole Electronics, Inc.
Опис RES 412 OHM 0.5% 1/3W 1210 Статус на слободниот статус / RoHS статус Водород / RoHS во согласност
Достапно количество 732886 pcs Податоци Resistor Packaging SpecRNCF Series
Категорија Отпорници Толеранција ±0.5%
Температурен коефициент ±25ppm/°C Уред за уред за снабдувач 1210
Големина / Димензија 0.122" L x 0.094" W (3.10mm x 2.40mm) Серија RNCF
Отпорност 412 Ohms Моќност (Watts) 0.333W, 1/3W
Пакување Tape & Reel (TR) Пакет / дело 1210 (3225 Metric)
Работна температура -55°C ~ 155°C Број на прекини 2
Ниво на чувствителност на влага (MSL) 1 (Unlimited) Производител Стандардно Водечко време 12 Weeks
Статус на слободниот статус / RoHS статус Lead free / RoHS Compliant Висина - седиште (макс.) 0.026" (0.65mm)
Карактеристики Automotive AEC-Q200 Стапка на неуспех -
Детален опис 412 Ohms ±0.5% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film Состав Thin Film