Дома > Производи > Отпорници > Чип резистор - Површинска монтажа > RNCF0201DTE412R
RNCF0201DTE412R
OMRON AUTOMATION & SAFETYСликите се само за референца.
Види спецификации на производи за детали за производот.
купи RNCF0201DTE412R со доверба од Components-World.HK, 1 година гаранција
Барајте цитат
Број на дел RNCF0201DTE412R
Производител Stackpole Electronics, Inc.
Опис RES 412 OHM 0.5% 1/32W 0201
(во американски долари)
10000 pcs
Product parameter
Број на дел RNCF0201DTE412R Производител Stackpole Electronics, Inc.
Опис RES 412 OHM 0.5% 1/32W 0201 Статус на слободниот статус / RoHS статус Водород / RoHS во согласност
Достапно количество 2246166 pcs Податоци Resistor Packaging SpecRNCF Series
Категорија Отпорници Толеранција ±0.5%
Температурен коефициент ±25ppm/°C Уред за уред за снабдувач 0201
Големина / Димензија 0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm) Серија RNCF
Отпорност 412 Ohms Моќност (Watts) 0.03W, 1/32W
Пакување Tape & Reel (TR) Пакет / дело 0201 (0603 Metric)
Работна температура -55°C ~ 155°C Број на прекини 2
Ниво на чувствителност на влага (MSL) 1 (Unlimited) Производител Стандардно Водечко време 12 Weeks
Статус на слободниот статус / RoHS статус Lead free / RoHS Compliant Висина - седиште (макс.) 0.011" (0.28mm)
Карактеристики Automotive AEC-Q200 Стапка на неуспех -
Детален опис 412 Ohms ±0.5% 0.03W, 1/32W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film Состав Thin Film