Дома > Производи > Отпорници > Чип резистор - Површинска монтажа > RGC1206DTC412R
RGC1206DTC412R
RGC1206DTC412R
OMRON AUTOMATION & SAFETYСликите се само за референца.
Види спецификации на производи за детали за производот.
купи RGC1206DTC412R со доверба од Components-World.HK, 1 година гаранција
Барајте цитат
Број на дел RGC1206DTC412R
Производител Stackpole Electronics, Inc.
Опис RES 412 OHM 0.5% 1/4W 1206
(во американски долари)
5000 pcs
Product parameter
Број на дел RGC1206DTC412R Производител Stackpole Electronics, Inc.
Опис RES 412 OHM 0.5% 1/4W 1206 Статус на слободниот статус / RoHS статус Водород / RoHS во согласност
Достапно количество 1807809 pcs Податоци Resistor Packaging SpecRGC Series
Категорија Отпорници Толеранција ±0.5%
Температурен коефициент ±50ppm/°C Уред за уред за снабдувач 1206
Големина / Димензија 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm) Серија RGC
Отпорност 412 Ohms Моќност (Watts) 0.25W, 1/4W
Пакување Tape & Reel (TR) Пакет / дело 1206 (3216 Metric)
Други имиња RGC 1/8 T2 412 0.5% R