STTH20R04FP
STTH20R04FP
OMRON AUTOMATION & SAFETYСликите се само за референца.
Види спецификации на производи за детали за производот.
купи STTH20R04FP со доверба од Components-World.HK, 1 година гаранција
Барајте цитат
Број на дел STTH20R04FP
Производител STMicroelectronics
Опис DIODE GEN PURP 400V 20A TO220FP
(во американски долари)
1 pcs50 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Product parameter
Број на дел STTH20R04FP Производител STMicroelectronics
Опис DIODE GEN PURP 400V 20A TO220FP Статус на слободниот статус / RoHS статус Водород / RoHS во согласност
Достапно количество 83457 pcs Податоци STTH20R04
Категорија Дискретни полупроводнички производи Напон - Напред (Vf) (Макс.) @ Ако 1.7V @ 20A
Напон - DC Обратно (Vr) (Макс) 400V Уред за уред за снабдувач TO-220FPAC
Брзина Fast Recovery = 200mA (Io) Серија -
Обратно време за наплата (trr) 45ns Пакување Tube
Пакет / дело TO-220-2 Full Pack Други имиња 497-15807
STTH20R04FP-ND
Работна температура - раскрсница 175°C (Max) Тип на монтирање Through Hole
Ниво на чувствителност на влага (MSL) 1 (Unlimited) Производител Стандардно Водечко време 29 Weeks
Статус на слободниот статус / RoHS статус Lead free / RoHS Compliant Тип на диода Standard
Детален опис Diode Standard 400V 20A Through Hole TO-220FPAC Current - Reverse Leakage @ Vr 20µA @ 400V
Тековна - Просечна исправна (Io) 20A Капацитивност @ Vr, F -