Дома > Производи > Интегрирани кола (ICs) > PMIC - Регулатори на напон - линеарна > LD39150DT25-R
LD39150DT25-R
LD39150DT25-R
OMRON AUTOMATION & SAFETYСликите се само за референца.
Види спецификации на производи за детали за производот.
купи LD39150DT25-R со доверба од Components-World.HK, 1 година гаранција
Барајте цитат
Број на дел LD39150DT25-R
Производител STMicroelectronics
Опис IC REG LINEAR 2.5V 1.5A DPAK
(во американски долари)
2500 pcs
Product parameter
Број на дел LD39150DT25-R Производител STMicroelectronics
Опис IC REG LINEAR 2.5V 1.5A DPAK Статус на слободниот статус / RoHS статус Водород / RoHS во согласност
Достапно количество 130985 pcs Податоци LD39150xx
Категорија Интегрирани кола (ICs) Намалување на напонот (Max) 0.4V @ 1.5A
Напон - Излезен (Мин / Фиксен) 2.5V Напон - излез (Макс) -
Напон - влез (Макс) 6V Уред за уред за снабдувач DPAK
Серија - Заштитни карактеристики Over Current, Over Temperature
Пакување Tape & Reel (TR) Пакет / дело TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
PSRR 65dB ~ 55dB (120Hz ~ 1kHz) Тип на излез Fixed
Конфигурација на излез Positive Други имиња 497-6143-2
LD39150DT25R
Работна температура -40°C ~ 125°C (TJ) Број на регулатори 1
Тип на монтирање Surface Mount Ниво на чувствителност на влага (MSL) 1 (Unlimited)
Детален опис Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 1.5A DPAK Тековни - Quiescent (Iq) 2.5mA
Тековен - Излез 1.5A Контролни карактеристики -