Дома > Производи > Опрема за напојување - монтажа на табла > DC DC конвертори > GS-R24FS0001.8
GS-R24FS0001.8
GS-R24FS0001.8
OMRON AUTOMATION & SAFETYСликите се само за референца.
Види спецификации на производи за детали за производот.
купи GS-R24FS0001.8 со доверба од Components-World.HK, 1 година гаранција
Барајте цитат
Број на дел GS-R24FS0001.8
Производител STMicroelectronics
Опис DC DC CONVERTER 1.235-5.5V
(во американски долари)
1 pcs10 pcs100 pcs
Product parameter
Број на дел GS-R24FS0001.8 Производител STMicroelectronics
Достапно количество 15007 pcs Податоци
Категорија Опрема за напојување - монтажа на табла Напон - Излез 4 -
Напон - Излез 3 - Напон - Излез 2 -
Напон - Излез 1 1.235 ~ 5.5 V Напон - влез (мин.) 16V
Напон - влез (Макс) 35V Тип Non-Isolated PoL Module
Големина / Димензија 1.52" L x 0.18" W x 0.50" H (38.7mm x 4.5mm x 12.7mm) Серија GS-R24FP
Пакување Bulk Пакет / дело 10-SMD Module
Други имиња 497-8255 Работна температура -25°C ~ 85°C
Број на излези 1 Тип на монтирање Surface Mount
Карактеристики - Ефикасност 83%
Детален опис Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 1.235 ~ 5.5 V 1.8A 16V - 35V Input Струја - Излез (Макс) 1.8A
Број на основен дел GS-R24F Апликации ITE (Commercial)
Поврзани производи
GS-R12FV0001.9 Image
  • Дел #:GS-8M
  • Производители:Panasonic
  • Опис:M8 INDUCTIVE HEAD 3.5MM 3M CABLE
  • На залиха:769
GS-8S-C8 Image
  • Дел #:GS-8S-C8
  • Производители:Panasonic
  • Опис:INDUCTIVE HEAD 4MM 5M CABLE