Дома > Производи > Кондензатори > Алуминиум - Кондензатори за полимери > 2SW470MX
2SW470MX
OMRON AUTOMATION & SAFETYСликите се само за референца.
Види спецификации на производи за детали за производот.
купи 2SW470MX со доверба од Components-World.HK, 1 година гаранција
Барајте цитат
Број на дел 2SW470MX
Производител Rubycon
Опис CAP ALUM POLY 470UF 20% 2V SMD
(во американски долари)
2000 pcs
Product parameter
Број на дел 2SW470MX Производител Rubycon
Опис CAP ALUM POLY 470UF 20% 2V SMD Статус на слободниот статус / RoHS статус Водород / RoHS во согласност
Достапно количество 84572 pcs Податоци SLG, SWZ, SW Series
Категорија Кондензатори Напон - Номинален 2V
Тип Polymer Толеранција ±20%
Површинска планинска површина - Големина / Димензија 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Серија PC-CON, SW Оценки -
Пакување Tape & Reel (TR) Пакет / дело 2917 (7343 Metric)
Работна температура -55°C ~ 105°C Тип на монтирање Surface Mount
Доживотна @ Темп. 2000 Hrs @ 105°C Оловно растојание -
Статус на слободниот статус / RoHS статус Lead free / RoHS Compliant Висина - седиште (макс.) 0.114" (2.90mm)
ESR (Еквивалентен сериски отпор) 9 mOhm Детален опис 470µF 2V Aluminum Polymer Capacitor 2917 (7343 Metric) 9 mOhm 2000 Hrs @ 105°C
Капацитивност 470µF Апликации General Purpose