Дома > Производи > Кондензатори > Керамички кондензатори > CDR35BP562BFURAB
CDR35BP562BFURAB
CDR35BP562BFURAB
OMRON AUTOMATION & SAFETYСликите се само за референца.
Види спецификации на производи за детали за производот.
купи CDR35BP562BFURAB со доверба од Components-World.HK, 1 година гаранција
Барајте цитат
Број на дел CDR35BP562BFURAB
Производител Electro-Films (EFI) / Vishay
Опис CAP CER 5600PF 100V BP 1825
Product parameter
Број на дел CDR35BP562BFURAB Производител Electro-Films (EFI) / Vishay
Опис CAP CER 5600PF 100V BP 1825 Статус на слободниот статус / RoHS статус Водород / RoHS во согласност
Достапно количество 4950 pcs Податоци CDR Series (MIL-PRF-55681)
Категорија Кондензатори Напон - Номинален 100V
Толеранција ±1% Дебелина (Макс) 0.059" (1.50mm)
Температурен коефициент BP Големина / Димензија 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Серија Military, MIL-PRF-55681, CDR35 Оценки -
Пакување Bulk Пакет / дело 1825 (4564 Metric)
Работна температура -55°C ~ 125°C Тип на монтирање Surface Mount, MLCC
Ниво на чувствителност на влага (MSL) 1 (Unlimited) Олово стил -
Оловно растојание - Статус на слободниот статус / RoHS статус Lead free / RoHS Compliant
Висина - седиште (макс.) - Карактеристики -
Стапка на неуспех R (0.01%) Детален опис 5600pF ±1% 100V Ceramic Capacitor BP 1825 (4564 Metric)
Капацитивност 5600pF Апликации General Purpose