Дома > Производи > Кондензатори > Керамички кондензатори > CDR34BP472BFURAB
CDR34BP472BFURAB
CDR34BP472BFURAB
OMRON AUTOMATION & SAFETYСликите се само за референца.
Види спецификации на производи за детали за производот.
купи CDR34BP472BFURAB со доверба од Components-World.HK, 1 година гаранција
Барајте цитат
Број на дел CDR34BP472BFURAB
Производител Electro-Films (EFI) / Vishay
Опис CAP CER 4700PF 100V BP 1812
Product parameter
Број на дел CDR34BP472BFURAB Производител Electro-Films (EFI) / Vishay
Опис CAP CER 4700PF 100V BP 1812 Статус на слободниот статус / RoHS статус Водород / RoHS во согласност
Достапно количество 5186 pcs Податоци CDR Series (MIL-PRF-55681)
Категорија Кондензатори Напон - Номинален 100V
Толеранција ±1% Дебелина (Макс) 0.059" (1.50mm)
Температурен коефициент BP Големина / Димензија 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Серија Military, MIL-PRF-55681, CDR34 Оценки -
Пакување Bulk Пакет / дело 1812 (4532 Metric)
Работна температура -55°C ~ 125°C Тип на монтирање Surface Mount, MLCC
Стапка на неуспех R (0.01%) Детален опис 4700pF ±1% 100V Ceramic Capacitor BP 1812 (4532 Metric)
Капацитивност 4700pF Апликации General Purpose