Дома > Производи > Кондензатори > Керамички кондензатори > CDR33BP222BFURAB
CDR33BP222BFURAB
CDR33BP222BFURAB
OMRON AUTOMATION & SAFETYСликите се само за референца.
Види спецификации на производи за детали за производот.
купи CDR33BP222BFURAB со доверба од Components-World.HK, 1 година гаранција
Барајте цитат
Број на дел CDR33BP222BFURAB
Производител Electro-Films (EFI) / Vishay
Опис CAP CER 2200PF 100V BP 1210
Product parameter
Број на дел CDR33BP222BFURAB Производител Electro-Films (EFI) / Vishay
Опис CAP CER 2200PF 100V BP 1210 Статус на слободниот статус / RoHS статус Водород / RoHS во согласност
Достапно количество 4559 pcs Податоци CDR Series (MIL-PRF-55681)
Категорија Кондензатори Напон - Номинален 100V
Толеранција ±1% Дебелина (Макс) 0.049" (1.25mm)
Температурен коефициент BP Големина / Димензија 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Серија Military, MIL-PRF-55681, CDR33 Оценки -
Пакување Bulk Пакет / дело 1210 (3225 Metric)
Работна температура -55°C ~ 125°C Тип на монтирање Surface Mount, MLCC
Стапка на неуспех R (0.01%) Детален опис 2200pF ±1% 100V Ceramic Capacitor BP 1210 (3225 Metric)
Капацитивност 2200pF Апликации General Purpose