Дома > Производи > Кондензатори > Керамички кондензатори > CDR32BP681BFURAJ
CDR32BP681BFURAJ
CDR32BP681BFURAJ
OMRON AUTOMATION & SAFETYСликите се само за референца.
Види спецификации на производи за детали за производот.
купи CDR32BP681BFURAJ со доверба од Components-World.HK, 1 година гаранција
Барајте цитат
Број на дел CDR32BP681BFURAJ
Производител Electro-Films (EFI) / Vishay
Опис CAP CER 680PF 100V BP 1206
Product parameter
Број на дел CDR32BP681BFURAJ Производител Electro-Films (EFI) / Vishay
Опис CAP CER 680PF 100V BP 1206 Статус на слободниот статус / RoHS статус Водород / RoHS во согласност
Достапно количество 4940 pcs Податоци CDR Series (MIL-PRF-55681)
Категорија Кондензатори Напон - Номинален 100V
Толеранција ±1% Дебелина (Макс) 0.051" (1.30mm)
Температурен коефициент BP Големина / Димензија 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Серија Military, MIL-PRF-55681, CDR32 Оценки -
Пакување Tape & Reel (TR) Пакет / дело 1206 (3216 Metric)
Работна температура -55°C ~ 125°C Тип на монтирање Surface Mount, MLCC
Ниво на чувствителност на влага (MSL) 1 (Unlimited) Олово стил -
Оловно растојание - Статус на слободниот статус / RoHS статус Lead free / RoHS Compliant
Висина - седиште (макс.) - Карактеристики -
Стапка на неуспех R (0.01%) Детален опис 680pF ±1% 100V Ceramic Capacitor BP 1206 (3216 Metric)
Капацитивност 680pF Апликации General Purpose