Дома > Производи > Кондензатори > Керамички кондензатори > CDR31BP180BFURAB
CDR31BP180BFURAB
CDR31BP180BFURAB
OMRON AUTOMATION & SAFETYСликите се само за референца.
Види спецификации на производи за детали за производот.
купи CDR31BP180BFURAB со доверба од Components-World.HK, 1 година гаранција
Барајте цитат
Број на дел CDR31BP180BFURAB
Производител Electro-Films (EFI) / Vishay
Опис CAP CER 18PF 100V BP 0805
Product parameter
Број на дел CDR31BP180BFURAB Производител Electro-Films (EFI) / Vishay
Опис CAP CER 18PF 100V BP 0805 Статус на слободниот статус / RoHS статус Водород / RoHS во согласност
Достапно количество 5150 pcs Податоци CDR Series (MIL-PRF-55681)
Категорија Кондензатори Напон - Номинален 100V
Толеранција ±1% Дебелина (Макс) 0.051" (1.30mm)
Температурен коефициент BP Големина / Димензија 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Серија Military, MIL-PRF-55681, CDR31 Оценки -
Пакување Bulk Пакет / дело 0805 (2012 Metric)
Работна температура -55°C ~ 125°C Тип на монтирање Surface Mount, MLCC
Ниво на чувствителност на влага (MSL) 1 (Unlimited) Олово стил -
Оловно растојание - Статус на слободниот статус / RoHS статус Lead free / RoHS Compliant
Висина - седиште (макс.) - Карактеристики -
Стапка на неуспех R (0.01%) Детален опис 18pF ±1% 100V Ceramic Capacitor BP 0805 (2012 Metric)
Капацитивност 18pF Апликации General Purpose