Дома > Производи > Отпорници > Преку отвори на дупки > CMF55412R00FHEK
CMF55412R00FHEK
CMF55412R00FHEK
OMRON AUTOMATION & SAFETYСликите се само за референца.
Види спецификации на производи за детали за производот.
купи CMF55412R00FHEK со доверба од Components-World.HK, 1 година гаранција
Барајте цитат
Број на дел CMF55412R00FHEK
Производител Dale / Vishay
Опис RES 412 OHM 1/2W 1% AXIAL
(во американски долари)
100 pcs300 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Product parameter
Број на дел CMF55412R00FHEK Производител Dale / Vishay
Опис RES 412 OHM 1/2W 1% AXIAL Статус на слободниот статус / RoHS статус Водород / RoHS во согласност
Достапно количество 86822 pcs Податоци CMFxx Series, Industrial
Категорија Отпорници Толеранција ±1%
Температурен коефициент ±50ppm/°C Уред за уред за снабдувач Axial
Големина / Димензија 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) Серија CMF
Отпорност 412 Ohms Моќност (Watts) 0.5W, 1/2W
Пакување Bulk Пакет / дело Axial
Работна температура -55°C ~ 175°C Број на прекини 2
Ниво на чувствителност на влага (MSL) 1 (Unlimited) Производител Стандардно Водечко време 21 Weeks
Статус на слободниот статус / RoHS статус Lead free / RoHS Compliant Висина - седиште (макс.) -
Карактеристики Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Стапка на неуспех -
Детален опис 412 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film Состав Metal Film